Yazılım ve Teknoloji Şirketleri
Yazılım ve Teknoloji Şirketleri

Türkiye’de özellikle finansal teknoloji sistemleri ile e-ticaret platformlarının ihtiyaç duyduğu kurumsal yazılım ihtiyaçlarına cevap veren müvekkillerimiz ile hizmet alan firmalar arasındaki tüm hukuki süreç tarafımızca düzenlenmekte ve yürütülmektedir. Bu kapsamda lisans sözleşmeleri, mobil uygulama sözleşmeleri, veri gizliliği ve güvenliğine ilişkin sözleşmeler gibi birçok hukuki düzenlemede aktif rol almaktayız.

Ayrıca yazılım ve teknoloji şirketi olan müvekkillerimizin istihdam ettiği yazılımcıları ile aralarındaki part time çalışma, serbest zamanlı (freelance) çalışma, proje bazlı çalışma gibi sektöre özel çalışma modellerinin hukuki zemine oturulmasına yönelik hizmetler sunuyoruz.

Müvekkillerimizin ürettikleri yazılımların tescili, kaydileştirilmesi ve fiziki ortamlarda muhafaza edilmesi için gerekli hukuki işlemleri ve yönlendirmeleri sağlıyoruz.

Yine bu sektör ile yakından ilişkili olan Bilgi Sistemleri alanında faaliyet gösteren şirketlere ihtiyaç duydukları alanda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.